
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Accuracy | 2 % |
| Threshold Voltage | 2.25 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 25 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.3 V |
| Undervoltage Threshold | 2.25 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.3 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.2 V |
Stock: 957
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83270
Ext.Price$0.83270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83270 | $0.83270 |
| 10 | $0.60187 | $6.01870 |
| 25 | $0.54544 | $13.63600 |
| 50 | $0.51329 | $25.66450 |
| 100 | $0.48303 | $48.30300 |
| 300 | $0.45847 | $137.54100 |
| 500 | $0.43516 | $217.58000 |
| 1000 | $0.42148 | $421.48000 |
| 3000 | $0.40267 | $1208.01000 |
| 5000 | $0.38643 | $1932.15000 |
